Aykut Kocaman Fenerbahçe’si

2017’in son 2.yarısında Fenerbahçe’nin arızalarını gidermekle uğraşan Aykut Kocaman takımı toparlamayı başardı.

Takıma gelmeden önce kendi yarı alanında bekleyen ve ön alanda oynayan yetenekli oyuncularla skor üretmeye çalışan Sarı Lacivertli takım, büyük takıma yakışmayacak bir karakter ortaya koyarken, taraftarın da ciddi şekilde tepkisini çekmişti.  

Aslında Fenerbahçe günden güne eriyordu. Aykut Kocaman milli takım arasının ardından arızaları giderme konusunda hamleler yapıp bu da tutunca takım dengeyi yakaladı.

Brezilyalı Giuliano’nun 10 numara pozisyonuna çekilmesi ve yan yana oynayan iki ön libero sisteminin arkalı önlü oyuna devşirilmesi Fenerbahçe’yi kendine getirdi.  Bir yandan da Fenerbahçe’nin bu sezon önemli oyuncularından biri haline gelen Valbuena’nın da hamle oyuncusuna dönüşmesi, oyunun 60.dakikasının ardından takımın dinamiğini artırırken, bu hamlenin de tutmuş olması Fransız orta saha oyuncusu için cazip bir durum olmasa da, Aykut Kocaman’ın işine geldi.

Tabii bu durum ne kadar devam edecek bilinmez ama Valbuena gibi bir oyuncu bu durumdan rahatsız olabilir. Böyle bir durum olursa da muhtemelen sıkıntı çıkaracaktır.

Forvet odaklı bir oyun oynamayan ancak skor üretimi konusunda da sıkıntı yaşamayan Fenerbahçe, ligin 2.yarısında nu grafiğini de yükselterek oyun gelişimine devam edecektir.

Ozan Tufan’ı da orta sahadan kesen ve oyuncuya olan güvenini de yitiren deneyimli hocanın bu hamlesi de yerinde oldu. Uzun süredir beklenen çıkışı gösteremeyen ve hem milli takımda hem de Fenerbahçe de yeterli şans verilen oyuncunun bundan sonraki dönemde forma giymesi çok daha zor olacaktır.

2.devre için Fenerbahçe’nin mutlak suretle sol taraf için bir oyuncu alması gerekiyor. Bunun içinde çalışmaların devam ettiği bilgisini alıyoruz ancak somut bir adım şu anda yok. Böyle bir gelişme olduğunda da buradan gelecek ismin katkı sağlayıp sağlamayacağını dile getireceğiz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna