Aykut Kocaman Çaresizliği

Ligin geride bıraktığımız 4 haftasında toplam 5 puan toplayabilen ve sezona büyük umutlarla başlayan Fenerbahçe’de her geçen hafta sıkıntılar artmaya devam ediyor.

Özellikle oynattığı sistemle ciddi eleştiriler alan ve 2 ön liberolu sistemin takıma yaramadığını düşünen büyük bir çoğunluk artık Kocaman’ın bu sistemden vazgeçmesini bekliyor.

Son oynanan haftada takımı kendi sahasında Başakşehir’e de mağlup olması, eleştirilerin dozunun daha da artmasına sebep olurken, teknik direktör Aykut Kocaman ise bu durumdan memnun olduğun dile getiren açıklamalar yapıyor.

Önümüzdeki 5 haftalık dilimde hem içerde hem de dışarda oldukça önemli maçlara çıkacak olan Sarı Lacivertli takım, bu dilimi ortalama olarak 10-13 puan arasında tamamlayamazsa Aykut Kocaman’ında geleceği tehlikeye girebilir.

Tabii oyuncu bazında da henüz Valbuena haricinde oyuncuların istenildiği performansa çıkamaması takımı etkileyen diğer bir faktör. Forvet hattına Jansenn’in dahil olması takımı belki bir nebze daha etkileyebilir ama bunun da olma ihtimali o kadar kuvvetli değil.

Hem geçen sene hem de bir önceki sene ligin ilk 5 haftalık dilimine pek de iyi başlayamayan Aykut Hocalı Konyaspor, sonrasında üst üste galibiyetler alarak durumu toparlamıştı. Muhtemelen yönetim ve hocada geçmişte yaşanan bu durumu baz alarak biraz daha bekleyecek gibi duruyor.

300TL'ye kadar %100 + 20TL Bedava Bonus

İlk Üyelik Bonusunu Kaçırmayın!