Aykut Kocaman Aklı

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Fenerbahçe takımı da yeni transferleriyle sezon hazırlıklarına devam ediyor. Özellikle sezon başında da ve sonrasında da bu sezonun en kritik isimlerinden birisi olacak teknik direktör ise Aykut Kocaman olacaktır.

Birkaç sezondur istediği oyuncularla çalışamayan ve mevcut oyunculardan da verim alamayan Sarı Lacivertli kulüp teknik direktör anlamında da çok ciddi sıkıntılar çekmişti. Yönetim de bu duruma dur demek için hem camianın sevdiği hem de artık belirli bir futbol seviyesine çıkan ve saygı duyulan Aykut Kocaman’ı takımın başına getirdi.

Aykut Hoca da gelir gelmez çalışmalarına başladı ve ilk işi potansiyelini veremeyen oyuculara çevirdi. Henüz gidip gitmeyeceği belli olmayan Ozan Tufan ve geldiği günden bu yana sıkıntı olan ve performansı devamlı tartışılan Van Persie’yle ilgilenen hoca, bu oyuncuların bekleneni verememesi halinde takımdan gönderilebileceğini de açıklamıştı.

Konyaspor’la 2 sezondur ciddi bir oyun felsefesi ortaya koyan ve bunu zamanla bulan hoca, Yeşil Beyazlı takımdan oldukça ciddi tecrübeler elde ederek yuvasına tekrar geri döndü. Bizim de yakından takip ettiğimiz Konyaspor maçlarında gördük ki, takım ligin az şut çeken takımı olsa da, oyun aklını sonuna kadar kullanmaya çalışıyor.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Fenerbahçe’ye geçtiğimizde ve mevcut kadroya baktığımızda Aykut Kocaman’la beraber takımın, kabul edilebilir bir oyun aklıyla sahada olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenle de Fenerbahçe’nin işinin Galatasaray’a göre çok daha kolay olacağını söylemeliyiz ancak bu hemen sonuç verecek bir durum olmayacaktır. Fenerbahçe’nin kendini bulması en az 10 haftayı bulur.

Oynattığı sisteminde kendini bulması ve saha içinde oyuncuların da bunu uygulamaya dökmesi için bu zamanın geçmesi gerekiyor. Hocanın oynattığı sistemde komple oyun çok önemli. Takımın beraber hücum yapıp beraber savunma yapmasını isteyen hoca, bunu oturtmakta zorlanabilir; çünkü buna uyum sağlayacak yeterli sayıda oyuncu yok. Belki yeni transferlerde bu konuda sıkıntı olmaz ama uzun süredir bu şekilde oynamayan takımda bu tip sıkıntılarla karşılaşabiliriz.

Aykut Kocaman’ın ne yapacağını nokta santrafor transferinin gerçekleşmesinin ardından söyleyebileceğiz. Hocanın oynattığı sistemde bu isim çok kritik bir noktaya geldi. Bu bölgeye gelecek oyuncunun her yönüyle iyi bir golcü olması gerekiyor ve özellikle sırtı dönük oyunda da devamlı olarak oyunun içinde olması, Fenerbahçe’nin işini çok daha kolaylaştıracak bir etken olur. Oyunu geriden taşıyarak oynayacak olan Fenerbahçe eğer oyunu 3.bölgede tutmayı başaramazsa o zaman rakip takımların atağa kalkması çok daha kolay olur ve Sarı lacivertli takım da istediğini sahaya uygulayamaz.

Bir süredir gönderilecek listesinde olan Emenike de Yunanistan Prömiyer Ligi takımlarından Olympiakos’un yolunu tutacak. Bir süredir Olympiakos’un istediği oyuncu ikna olmuyordu ancak sezon hazırlıklarının başlamasıyla beraber Aykut Kocaman’ın kadroda düşünmediğini net olarak belli ettiği Emenike’de oynayacağı bir kulübe gitmeyi tercih etti. Bu ismin yanından bir başka düşünülmeyen isim de, geçtiğimiz sezon başı takıma büyük umutlarla gelen ancak bekleneni veremeyen Van Der Wiel. Emenike transferi gerçekleşirken bu oyuncu da kulübe önerilmiş ancak yüksek maliyeti sebebiyle Yunanistan temsilcisi buna pek yanaşmamış ama bu oyuncunun da her ana Fenerbahçe’ye veda edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Emenike’nin bonservisiyle birlikte satılmasının ardından Fenerbahçe kaleci konusunu da çözmüş olacak ve uzun süredir temas halinde olduğu Kameni’yi kadrosuna katacak. Bildiğiniz gibi fair-play standartları gereği Fenerbahçe takımı oyuncu satmadan oyuncu alamıyor.

Youwin Bonusları ile Kazandırıyor!
Yeni 600TL Bonus fırsatı ile kazanın!

Para Yatırma bonusları ve size özel yüksek hoşgeldin bonusu ile YOUWIN kazandırıyor!