Avrupa’dan Sıcak Gelişmeler

Bu sene rüya gibi bir sezon geçiren ve sonrasında Juventus’ta ayrılmak istediğini açıklayan Dani Alves M.City’nin yolunu tutmak üzere. İtalyan basınına göre de bu transfer çoktan gerçekleşti ve yeni sezonda Dani Alves, Premier Ligde olacak.

Juventus bu oyuncusunu kaptırırken, geçtiğimiz sezon Sampdoria forması giyen Çek futbolcu Patrick Schick’i diğer rakiplerinin önüne geçerek 25 milyon euro karşılığında kadrosuna kattı. Geçtiğimiz sezon 11 gole imza atan oyuncunun adı İnter ve Tottenham’la da geçiyordu ancak Juve, gerekeni yaptı ve oyuncuyu kadrosuna katarak yeni sezon öncesi önemli işe de imza atmış oldu.

Şu anda Portekiz Milli Takımı ile Konfederasyon Kupası’nda olan Cristiano Ronaldo’nun İspanya’da vergi kaçakçılığı soruşturması ile ilgili haber gündeme bomba gibi düşmüştü. Yaşanan bu gelişmenin ardından oyuncu da İspanya’da kalmak istemediğini ve yeni sezonda Real Madrid forması giyme ihtimalinin düşük olduğunu açıklaması, Real Madrid cephesinde de soğuk duş etkisi yaratmıştı.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Real Madrid Başkanı, Konfederasyon Kupası bittikten sonra Ronaldo ile görüşüp durumu netleştireceklerini belirtirken, PSG’nin oyuncuya açık bir çek sunduğu da gelen haberler arasında. Madrid cephesi de bildiğiniz gibi adı bu tip gelişmelerle anılan oyuncularıyla ilgili genelde olumsuz kararlar alıp, oyuncuyu marka değerine zarar vermemesi anlamında takımda tutmuyorlar. Olası bir durumda Ronaldo başak bir takıma transfer olursa, dünyanın en pahalı oyuncusu olarak muhtemelen tarihe geçecek.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna