Arda Turan Resmen Başakşehir’li Oldu

Son zamanlarda oldukça sık konuşulan Arda Turan ve Başakşehir flörtü sonunda noktalandı ve Başakşehir Arda’ya resmi imzayı attırdı.

Galatasaray’dan A.Madrid’e transfer olduğunda Galatasaray’dan başka takımda forma giymem diyen deneyimli oyuncu böylece dediğini de yapamamış oldu.

Tabii bunun altında yatan bir yığın neden var. Bir kere Barcelona da artık gözden çıkarılan ve forması bile başkasına verilen oyuncunun artık oynama şansı kalmadı. Bununla beraber de zaten uzun süredir de satış listesinde adı var.

Bunun yanı sıra Avrupa da oyuncuya neredeyse hiç transfer teklifinin gelmemesi ve gelenlerinde maddi anlamda oldukça düşük olması Arda’yı Türkiye’ye getirdi. Bir dönem adı Beşiktaş ile anılmış olsa da Siyah Beyazlı takımın taraftarlarından veto yiyen milli oyuncu, sonrasında Galatasaray ile görüşmeye başladı ancak orada da teknik direktör değişikliği ve Fatih Terim’imn takımın yeni patron olmasıyla bu defter de kapandı.

Bildiğiniz gibi Arda ve Terim arasında Avrupa Şampiyonasının ardından ipler tamamen kopmuştu.

Sonra devreye Başakşehir girdi ve maddi olarak da Arda’yı tatmin edecek bir rakam olunca bu iş bitmiş oldu. Fizik kondüsyon olarak geride olan Arda’nın kendini nasıl ve ne kadar sürede toparlayacağı soru işareti ama herkesin ortak fikri bu transferin Başakşehir’e yarayacağı yönünde olması, Başakşehir’in 2.yarıdaki durumu için oldukça pozitif bir etki bırakacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna