Arda Turan, Milli Takıma Veda Etti

Makedonya maçının ardından uçakta, spor camiasının bildiği ve herkesin saygı duyduğu gazetecilerden biri olan Bilal Meşe ile tartışan hatta tartışma boyutunu da aşan Arda Turan, önce Fatih Terim tarafından kadrodan çıkarıldı. Ardından basın toplantısı düzenleyen Milli oyuncu, bugüne kadar çalıştığı herkese teşekkür ederek, milli takım kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

Hatırlayacak olursanız her şey 2016 Avrupa Şampiyonası sonrasında yaşanmıştı. Grup maçlarında ortaya oldukça kötü bir performans koyan oyuncuları hem medya hem de taraftar ciddi bir biçimde eleştirmişti. Bu eleştirilere oyunculardan yanıt gelmezken, bir anda olayın performansla ilgili olmadığı ve bazı futbolcuların primlerinden dolayı, takımda sıkıntı yaşattıkları gündeme bomba gibi oturmuştu.

Bu sürecin ardından da Fatih Terim, söz konusu olayda adı geçen başta Arda Turan olmak üzere, Caner Erkin, Burak Yılmaz ve Selçuk İnan gibi bazı oyuncuları kadroya almamış ve gerekçe olarak da form grafiklerini işaret etmişti ancak kimse bunun böyle olmadığını biliyordu.

Fatih Terim’in bu tavrından sonra, 2018’de Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası Eleme maçlarına başlayan A Milli Takım, Hırvatistan’dan 1 puanla dönmüş ancak oyun olarak kimseyi memnun etmemişti. Tabii oynanan maçlarla da beraber, spor medyasının gündemi eleme maçları değil, Fatih Terim ve Arda Turan üzerinden gidiyor ve bu da genel olarak sürece ciddi zararlar veriyordu.

Sonrasında Arda Turan’ı içerde oynanan Kosova maçında Arda’yı tekrardan milli takıma çağıran Hoca, buzları eritmiş gibi gözükse de, maçın ardından yapmış olduğu  basın toplantısında, Arda’yı oynattığını ancak bu durumun içine sinmediğini açıklamıştı. Arda’da 2016’da yapılanları unutmayacağını açıklamıştı.

Makedonya maçından sonrada, o dönem gazetede Arda’ya ve diğer oyunculara ağır eleştirilerde bulunan Bilal Meşe ile aynı uçakta karşılaşınca, sinirlerine hakim olamayan Arda, dünden beri gündemden düşmüyor ve uzun bir süre de düşmeyecektir.

Olayı ardından önce Milli takım kadrosundan çıkarılan Arda Turan, ardından düzenlemiş olduğu basın toplantısında da Milli Takım kariyerini sonlandırdığını belirten bir açıklama yapmış ve 90 saniye süren bu basın toplantısını ardından, takımın kamp yaptığı otelden ayrılmıştı.

Şimdi Milli Takım 11 Haziran’da Kosova ile karşılaşacak ancak görülen o ki, Arda Turan olayının altından başka meselelerde açığa çıkacak. Gelişmeleri de sizlerle paylaşacağız.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Barcelona’ya da veda edebilir

Yaşanan bu olayların İspanyol basınında da manşet oldu. Luis Enrique’nin ayrılmasının ardından gitmesine kesin gözüyle bakılan Arda Turan’ı, Barcelona yönetiminin de hem davranışlarından dolayı hem de takıma bir şey katamamasından dolayı gönderilmesini istiyorlar ancak bu olayların muhtemelen Arda’nın satışını da zora sokacaktır.

Arda’yı 30 milyon euro civarında bir rakama göndermeye hazırlanan ve yerini daha genç bir oyuncuyla doldurmak isteyen yönetim, yaşanan son olaydan sonra da bonservis konusunda indirime gidecek gibi gözüküyor.

Galatasaray Devrede

Eski kaptanı Arda Turan’la ilgili bu gelişmelere kayıtsız kalmayan yönetim, oyuncuyu transfer etmek için girişimlere başladı. Barcelona’dan bu görüşme için randevu alan Galatasaray yönetimi, oyuncu için şartlarını zorlamaya çalışacakmış. Bu transfer Galatasaray için ne kadar doğru olur bilinmez ama gerçekleştiği takdirde Arda için çok daha iyi olacaktır.

Youwin Bonusları ile Kazandırıyor!
Yeni 600TL Bonus fırsatı ile kazanın!

Para Yatırma bonusları ve size özel yüksek hoşgeldin bonusu ile YOUWIN kazandırıyor!