Alternatifler Nasıl Olacak ?

Beşiktaş yurt dışı kamplarını bitirmek üzere ve 26 Temmuz da oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi 2.ön eleme karşılaşması içinde artık son hazırlıklarını yapıyor olsa da, takip ettiğimiz ve edindiğimiz bilgiye göre teknik direktör Şenol Güneş’in keyfi pek yerinde değil.  

İlk kamp döneminde 4-4-2’yle oynayan ancak oynanan hazırlık karşılaşmalarının ardından sistemde bazı değişikliğe gitmek dıurumunda kalacak olan Şenol Güneş, geçen sene yaptığı gibi yeniden tek forvetli sisteme geçmeyi deneyecek.

Tabii maça kadar Beşiktaş’ın durumu nasıl olacak bilmiyoruz ama işlerin zor olacağını dile getirmemiz gerekiyor. Belki ilk oynadığı karşılaşmada rakibin güçsüz olması nedeniyle maçın üstesinden gelebilir ama sonrasında işlerin zor olacağı net bir şekilde ortada.

Bir yandan UEFA kriterleri bir yandan finansal fair play ve en önemlisi de takımın mali yapısındaki sıkıntılar Beşiktaş’ta sıkıntılar yarattı ve en son Fabri’de Fulham’a satıldı. Şimdi gidenlerin yerine kimin geleceği soru işareti durumunda. Hal böyle olunca da Şenol Güneş’in doğruyu bulmak için ne yapacağı ciddi bir soru işareti.

Muhtemelen takım tek forvetli sistemde oynayıp, kenar hücum oyuncularını destek kuvvet olarak sahaya sürüp işi bitirmeyi deneyecektir. Bunun dışında şu andaki pozisyonda herhangi bir çözüm gözükmüyor. Daha önce takımın şiddetle çözmesi gereken yer belki hücum kısmıydı ama şimdi kale ve Vida’nın gidecek bir pozisyonun içinde olması Beşiktaş’ı iyiden iyiye sıkıntıya sokacak gibi duruyor.

Fenerbahçe cephesinde de transfer için hazırlıklar devam ediyor. Everton’un artık resmi olarak gözden çıkardığı Bolasie konusu için en kısa zamanda somut bir adım atılması bekleniyor. Tabii bu oyuncu için Premier lig’den başka takımlarında devrede olması, Fenerbahçe’nin işini zora sokabilir.

Hücum hattının yanı sıra orta saha ve forvet hattına da takviye için çalışan takım muhtemelen bir süre daha bekleyip takımların hazırlık kampının bitimindeki oyuncu raporlarını bekleyecek. Bu da demek oluyor ki özellikle Avrupa’da takımlar genelde, 2.etap kamplarının ardından oyuncularla ilgili durumları yönetime iletiyorlar.

Belki liglerin başlamasına kısa bir süre kaldı ama Fenerbahçe’de hareketlilik için biraz daha beklememiz gerekecek.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna