Ada’dan Oğuzhan İçin Çıkarma

Premier Ligi ekiplerinden Tottenham’ın, Beşiktaş’ın kaptanı Oğuzhan Özyakup ile ilgilendiği haberi gündeme bomba gibi düştü.

Dış basında da yer alan habere göre Tottenham’ın bir süredir genç oyuncuyu izlediği ve teknik direktör Mauricio Pochettino’nun da bu oyuncuya ısrarla istediği belirtiliyor. Pocehttino’nun oyun sistemine bakıldığında bu haberi doğrulamak da oldukça mümkün.

Birçok maçına canlı olarak takip ettiğimiz ve sizlerle de Tottenham’ın oynayacağı çoğu maçın detaylarını paylaştığımız için, bu haber kulağa oldukça gerçekçi geliyor.

Şu anda kendi takımında Della Alli’yi hücuma yönelik orta saha oynatan ve zaman zaman da gizli forvet görevi veren Pochettino, bu işleri Beşiktaş’ta özellikle sakatlığının geçmesinin ardından daha da iyi yapmaya başlayan Oğuzhan’ı fark etmesi zor olmamıştır ancak uluslararası alanda kendi iyi ifade etmek de zorlanan oyuncunun, ileri için planları ne olur bilinmez ama bu durumun oyuncu açısından ciddi bir risk olduğunu da unutmayalım.

Fransa da düzenlenen turnuvada da Türkiye adına çok şey beklenilen Oğuzhan’ın, 3 maçta neredeyse olumlu tek bir işe imza atamamasını da unutmamak gerekiyor. Ayrıca Prömiyer Lig’in oyun temposu, şu anda Türkiye liginde çok daha üstte. Yani oyuncuyu önce Beşiktaş’ın oynayacağı Lyon maçında değerlendirmek çok daha doğru olacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna