33.Haftanın Kapanış Mücadelesi

Spor Toto Süper Lig’de 33.haftanın kapanış mücadelesinde Galatasaray, bu akşam Alanyaspor’un konuğu olacak. Süper Lig’de 11.sırada bulunan Alanyaspor’un puanı 40 ve bu karşılaşmaya da galibiyet parolası için çıkacaktır. Galatasaray ise şu anda 58 puanda ve bu akşamı 3 puanla bitirdiği takdirde Fenerbahçe ile aynı puana ulaşacak.

İki takıma oyun anlamında baktığımızda Galatasaray’ın çok daha önde olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz ancak bu maçın deplasmanda oynanacak olması Galatasaray için sıkıntı olabilir. Bu sene deplasmanlarda zaman zaman sıkıntılar yaşayan Galatasaray’ın bu nedenle bu karşılaşmada da zorlanacağı gerçeğini ortaya koyabiliriz.

İki takımda muhtemelen gol için oynayacaktır. Karşılıklı gol açısından oldukça uygun olan bu karşılaşmada, Alanyaspor da gol üretecektir. Galatasaray ligde oynadığı son 4 maçın 3’ünde 2,5 golün üzerine çıktı. Ev sahibi takımın ligde oynadığı son 11 maçın 10’unda 2,5 golün üzerine çıkıldı. Bu bilgide bize gösteriyor ki, bu karşılaşma goller için oldukça uygun. Bununla beraber Anlnyaspor ligin 6 sırasında olan takımlara karşı bu sezon 5 maç oynadı ve bu maçların tamamında da 2,5 gol barajının üzerine çıkıldı.

Galatasaray’ın ligin orta sırada bulunan takımlarına karşı oynadığı 10 maçın 8’inden galibiyetle çıkması da Galatasaray’ı bu karşılaşma öncesi favori yapıyor. İki takım da bu mücadeleden önce sadece 1 kez karşılaştı ve bu karşılaşmayı da Sarı Kırmızlı takımın 5-1 kazandığını hatırlatalım.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna