32.Haftayı Bitiriyoruz

Süper Lig’de bugün iki karşılaşma oynanacak ve bu haftayı tamamlayacağız. Beşiktaş iç sahada Kayserispor’u konuk ederken, Yeni Malatyaspor’da İzmir’de Göztepe’nin konuğu olacak.

Tabii bu hafta Trabzonspor’un kendi sahasında mağlup olmasından sonra Göztepe’nin 5.lik şansının artması takımın Avrupa Ligi’nde yolunu açtı ve doğal olarak bu maç çok daha önemli hale geldi. Bundan sonraki maçlar içinde bunun geçerli olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz.

Beşiktaş – Kayserispor

Şampiyonluk yarışında kaybedilen Galatasaray maçının ardından Beşiktaş’ın şampiyonluk yarışında işinin ne kadar zor olduğunun fazlasıyla farkında. Bunun için takım 2.lik için mücadelesini devam ettirecek ama bu da çok kolay bir durum değil.

İç sahada kendi taraftarı önünde oyun kontrolü yüksek olan ve pozisyon bulma konusunda da sıkıntı yaşamayan takım, bugün galibiyet için avantajlı olan tarafta olacaktır. Bunun yanı sıra Kayserispor’un da 5.lik için şansı bulunuyor ama deplasmanda bekledikleri puanları almaları oldukça zor.

Beşiktaş’ta tabii motivasyon olarak gerileme de var. Türkiye Kupası yarı final karşılaşmasında sahaya çıkmamaları ve son zamanlarda teknik direktör Şenol Güneş’in takımdan ayrılacağı yönünde ortaya atılan spekülasyonların takımı etkilemediğini söylemek yanlış olur.

İki takım arasında oynanan son 10 karşılaşmada, Beşiktaş’ın 6 konuk Kayserispor’un ise 1 galibiyeti bulunuyor. Bunun yanı sıra bu maçlarda Beşiktaş rakibine 18 gol atarken, Kayserispor’da bu sayı 8. Bu bilgiler ışığında Beşiktaş’ın galibiyetin yanı sıra akşam skor anlamında da tatmin edici bir karşılaşma olmasını bekliyoruz.

Göztepe – Yeni Malatyaspor

Haftanın tempo anlamında beklentileri karşılaşayacak mücadelelerinden birisi olmasını beklediğimiz bu karşılaşmada da avantaj sahibi olan taraf ev sahibi Göztepe olacaktır. İç sahada oyun dinamiklerine son derece hakim olan takım, pozisyon bulma konusunda da rakiplerine oranla çok daha iyi durumda.

Konuk ekip Yeni Malatyaspor’un tek amacı rakibini durdurup buradan 1 puanla ayrılmak olacaktır. İki takım arasında oynanan son 3 maçı ev sahibi takımın kazandığını da hatırlatmamız gerekiyor.

Bunun yanı sıra yine bu iki takım arasında geçen son 9 karşılaşmada da ev sahibi yine üstün durumda. Göztepe bu süreçte rakibine 15 gol atarken, konuk ekip Yeni Malatyaspor ise buna 9 golle karşılık vermiş. Akşam oynanacak olan bu mücadele yine skor anlamında tatmin edici olmakla beraber galibiyet oklarının Göztepe de olmasını beklediğimiz bir karşılaşma olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna